Egypt

 
laguna
Organizujeme potápěčské zájezdy do žádaných lokalit Egypta, které ještě nepodlehly zkáze turistů a zachovaly si tak specifický egyptský ráz i bohatý podmořský život. Pro potápeče jsou zde po celý rok příznivé teploty vzduchu i vody. Najdeme tu tisíce druhů bezobratlých a 200 druhů měkkých i tvrdých korálů.
 
Při každém z výjezdů je vám k dispozici náš zkušený doprovod, který usnadní realizaci Vašich přání a řešení případných nedostatků k Vaší spokojenosti. Je možné přímo na místě domluvit individuální program potápění, safari, potápěčských kurzů s naším instruktorem, výletů na velbloudech, beduínskou večeři, projížďku na čtyřkolkách pouští a mnoho dalšího.
 
MARSA ALAM
Na jih směrem k Súdánu, kde se nacházejí výjimečné lokality plné života, jaký nikde jinde v Egyptě v takové míře neuvidíte. Žraloci, želvy, dugonzi či murény je právě to, co sem láká potápěče, kterým nevyhovuje přeplněný sever Egypta. I teplota vody a vzduchu je v Marsa Alam vyšší než na severu a proto je tu potápění o to komfortnější i zimních měsících.

Ponory jsou zde jak ze břehu tak ze zodiaku či menších lodí a samozřejmě je možné se domluvit na jednodenních safari například na proslulý Elphinstone s mantami či obrovský vrak trajektu Salem Express, který se potopil jen před několika lety.
 
Akabský záliv Rudého moře u východního pobřeží Sinajského poloostrova skýtá výborné podmínky pro potápění. Jeho strmé břehy jsou z větší části lemované korálovými útesy vytvářejícími stěny, homole, podmořské zahrady, labyrinty a jeskyňky. Každá lokalita je jiná a něčím zajímavá a většina z nich je snadno dostupná přímo ze břehu. Viditelnost bývá celoročně od 20 do 30 m, teplota vody je v létě 27-28°C a v zimě 21°C.
 
 
DAHAB
anemonPůvodně beduínská vesnička je vyhledávaná pro unikátní výběr potápěčských lokalit (slavná Blue Hole, Canyon, Eel Garden a další). Zároveň si Dahab stále zachovává egyptský ráz se svými restauracemi na plážích, pelešárnami, obchůdky s egyptskými suvenýry a potulujícími se velbloudy a kozami přežvykujícími papírové kartony.
 
Každý z potápěčů si může vybrat program, který ho zajímá. Výběr lokalit záleží na něm a na počasí. Denně Vás vyzvedneme z Vašeho hotelu v dohodnutou hodinu. Většinou se vyjíždí na celý den na 2 ponory. Poblíž většiny lokalit jsou nějaké místní restaurace, kde se dá občerstvit a posilnit mezi ponory. Návrat na základnu bývá odpoledne okolo 16:00.
Na vaše přání zorganizujeme celodenní safari s vyplutím z Dahabu
na Gabr El Bint, Ras Abu Galumm, nebo z Sharm El Sheikhu na slavný vrak SS Thistlegorm či do národního parku Ras Mohammed.
 
 
 
 

Kde nás najdete

LAMKRA DIVECENTER RABAC

Maslinica BB
Rabac
Chorvatsko

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tel.: +385 996 555 455
Tel.: +420 608 871 838

Otevírací doba: 9.00 - 17.00 (každý den)
GPS: 45°04'48.45 N, 14°09'07.72 E

Vytisknout

 

Facebook