Lokality z Rabacu

Lokality dostupné z Rabacu:

 

Girandella

Max. hloubka 30 mOWD.png

girandellaPláž se nachází na severním okraji městečka Rabac. Oblázková pláž se pozvolna svažuje do moře a kolem 10 metrů hloubky strmě padá až do 40 metrů. Stěna na pravé straně se táhne téměř až do zátoky Rabac. Levá stěna je členitější s mnoha výběžky a puklinami a dosahuje hloubky kolem 30 metrů. Tato lokalita svou rozmanitostí nabízí potápění jak pro úplné začátečníky, tak i pro náročnější potápěče.

 
girandella

Golubjera

Max. hloubka 30 mOWD.png


golubieraTato lokalita se nachází severně od Rabce a je dostupná pouze z lodi. V malé zátoce kolem 3 metrů hloubky jsou jeskyně, kterými se dá proplavat skrz. Strmý kopec zde padá do hloubky maximálně 30 metrů.

 
golubjera

Babina

Max. hloubka 30 mOWD.png


babinaNachází se mezi zátokou Rabac a Prklogským cípem, kde se kotví na kamenité mělčině. Najdeme zde stěnu tvořící půloblouk podél pobřeží. Velmi pěkné jsou dvě melčiny plné barev a života. Jelikož je pozice ven ze zátoky, je zde možnost proudů.

Sv. Marina

Max. hloubka 38 mOWD.png


sv.marina Lokalita se nachází v autokempu vesničky Sveta Marina, která je potápěčsky známá a oblíbená. Najdeme zde tři potápěčské pozice. Pravá stěna se táhne napříč celou zátokou a padá do hloubky až 38 metrů. V menší hloubce je hodně členítá a vytváří tím domov pro mnoho převážně menších ryb. Kolem 20 metrů hloubky padá strměji, místy vytváří převisy a pukliny. Levá stěna již nedosahuje takové hloubky, je vhodná pro začátečníky a fotografy. Třetí stěna začíná z pláže, která je otočena směrem na Prtlog a padá na otevřené moře do hloubky 30 metrů. Je možné v ponoru pokračovat směrem doprava na napojit se na "levou stěnu".

Jablanac

Max. hloubka 30 mOWD.png


senicinaKotví se mezi zátokou Šeničina a výběžkem Prtlog. Pozvolna svažující se kamenitý kopec, kde na jeho úpatí v hloubce 30 metrů leží poměrně zachovalá rybářská loďka. Viditelnost je většinou dobrá a proudy nejsou žádné nebo slabé.

Jadrina

Max. hloubka 30 mOWD.png


jadrinaMalá zátoka chráněná od jihozápadu se nachází mezi Svetou Marinou a vesnicí Ravni. Kamenitý svah se táhne po pravé straně zátoky a spadá místy do hloubky 30 metrů kde se promění v písčité dno. V úpatí kopce najdeme jeskyni.

 
jadrina

Barbakonac

Max. hloubka 45 mOWD.png


BarbakonacNa výběžku pod vesnicí Ravni se nachází krásná stěna padající do hloubky 45 metrů. Je doslova provrtána tunelem, kterým se dá proplavat z jedné strany na druhou v hloubce kolem 30 metrů. Je tu ještě jeskyně v hloubce kolem 27 metrů.

 
Barbakonac

Brseč

Max. hloubka 47 mOWD.png


BrsecDalší z krásných stěn pod vesničkou Brseč padá do hloubky 47 metrů, kde můžete vidět hejna cípalů, kteří se zdržují v hloubce kolem 10 metrů. Níže pak můžete narazit na jedince větších rozměrů. I zde se často vyskytuje slabý jižní proud, který však zajišťuje velmi dobrou viditelnost.

Brseč 2

Max. hloubka 43 mOWD.png


brsecZdejavac je nejjižnější lokalitou pod vesnicí Brseč. Podobně jako ostatní stěny pod touto vesnicí má hloubku kolem 40 metrů. I živočišné druhy jsou velmi podobné díky neveliké vzdálenosti od ostatnch stěn. Často tu bývá velmi dobrá viditelnost díky slabému proudu, který jde kanálem na jih.Brseč Gorgonie

Max. hloubka 45 mOWD.png


gorgonieMalá zátoka chráněná před jižním větrem se stěnou do hloubky 6 až 45 metrů. Stěnu pokrývají kolonie rohovitek od 6 do 20 metrů žlutých a od 25 do 45 metrů červených, známých pod názvem gorgonie. Několik metrů od kotviště na jižní straně zátoky se nachází jeskyně od sedmi metrů až na hladinu.

Jablanac - Cres

Max. hloubka 40 mOWD.png


jablanac Zde je obzvláště zajímavá jeskyně ve tvaru "L" dlouhá asi 12 metrů od hloubky 6 metrů až téměř na hladinu. Od skály, ve které je tato jeskyně, padá dolů houbami a rohovitkami krásně zbarvená stěna kuželovitého tvaru plná života. V jejích prasklinách a dírách se ukrývá plno ropušnic různých druhů a je možné spatřit i chobotnice velkých rozměrů. Po celý ponor jste doprovázeni hejny drobných ryb.Brseč 3

Max. hloubka 42 mOWD.png


straganacKrásná stěna plná života padající od 12 do 42 metrů kolmo dolů. Na úpatí stěny se nad písčitým dnem nachází široká jeskyně hluboká kolem 5 metrů. Viditelnost dobrá, většinou slabý proud kanálem dolů na jih.Pláž Porozina - Cres

Max. hloubka 38 mOWD.png


plazporozinaKotví se na mělčině při pravém břehu porozinské pláže. Zde se od břehu táhne tlustý kabel po dně, který vás dovede na okraj stěny kolem 12 metrů hloubky. Stěna strmě padá až do 38 metrů po celé délce zátoky. Je zajímavá s mnoha převisy a pulkinami, které tvoří domov pro mnoho podvodních tvorů.

Kde nás najdete

LAMKRA DIVECENTER RABAC

Maslinica BB
Rabac
Chorvatsko

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tel.: +385 996 555 455
Tel.: +420 608 871 838

Otevírací doba: 9.00 - 17.00 (každý den)
GPS: 45°04'48.45 N, 14°09'07.72 E

Vytisknout

 

Facebook