Lokality na potápění

Lokality dostupné z Rabacu.

Jadrina

Malá zátoka chráněná od jihozápadu se nachází mezi Svetou Marinou a vesnicí Ravni. Kamenitý svah se táhne po pravé straně zátoky a spadá místy do hloubky 30 metrů kde se promění v písčité dno. V úpatí kopce najdeme jeskyni.

Max. hloubka 30 m

Golubjera

Tato lokalita se nachází severně od Rabacu a je dostupná pouze z lodi. V malé zátoce kolem 3 metrů hloubky jsou jeskyně, kterými se dá proplavat skrz. Strmý kopec zde padá do hloubky maximálně 30 metrů.

Max. hloubka 30 m

Girandella

Pláž se nachází na severním okraji městečka Rabac. Oblázková pláž se pozvolna svažuje do moře a kolem 10 metrů hloubky strmě padá až do 40 metrů. Stěna na pravé straně se táhne téměř až do zátoky Rabac. Levá stěna je členitější s mnoha výběžky a puklinami a dosahuje hloubky kolem 30 metrů. Tato lokalita svou rozmanitostí nabízí potápění jak pro úplné začátečníky, tak i pro náročnější potápěče.

Max. hloubka 30 m

Barbakonac

Na výběžku pod vesnicí Ravni se nachází krásná stěna padající do hloubky 45 metrů. Je doslova provrtána tunelem, kterým se dá proplavat z jedné strany na druhou v hloubce kolem 30 metrů. Je tu ještě jeskyně v hloubce kolem 27 metrů.

Max. hloubka 45 m